Grunnkurs for HAV i sommer

Drømmer du om å padle kajakk? Kanskje har du også en drøm om å lære litt mer om tur, sikkerhet og kanskje oppleve litter mer av Vansjø? I så fall er grunnkurset vårt noe for deg.

Hovedmål

Deltakeren introduseres til kajakken og utstyret. Etter endt kurs har deltakeren gjennom enkel praktisk øvelse lært å bruke kajakk, åre, trekk og vest. I tillegg er deltakeren kjent med enkle sikkerhetsrutiner og øvelser, samt hvordan effektivt manøvrere kajakken.


Delmål

 • Effektiv fremoverpadling

 • Bakoverpadling og stopp.

 • Sideveis forflytning av kajakken.

 • Lavt støttetak.Styretak (bak).

 • Sving (sveipetak og styretak).

 • Ilandstigning.

 • Sikring av kajakk etter ilandstigning

 • Redningsteknikker

 • Skadeforebygging

 • Planlegging av enkel tur som skal gjennomføres


Krav til deltakelse

Kursstart - 17. Juni kl. 18:00 - 20:00

Kurs dag 2 - 20 eller 21 Juni 09:00 - 16:00/17:00

(Vi ser an været og velger dag 2 ut i fra go-været)

Varighet - 10 til 13 timer.

Evaluering - Gjennomført.

Kurs-arrangør - Moss Kajakklubb.

Kurslærer - Aktivitetsledere og Veiledere.

Økonomi - 2500.- Inklv. Våttkort og oblat. Betales bankterminal eller Vipps ved oppmøte.

Påmelding: http://bit.ly/2VvOPDH

Parkering: Det finnes gode parkerings muligheter på Myra rett ved Mosshallen.

For å gjennomføre dette kurset må det være minimum 5 deltagere.


Parkering: Det finnes gode parkerings muligheter på Myra rett ved Mosshallen.​ For å sikre en god opplevelse som gir mersmak anbefales det at kurset legges opp som en tur.Padling er i fokus, redningsøvelser trenger ikke drilles. Teknikkene vises og læres på en skuldervennlig måte, feks. lavt støttetak. I tillegg skal deltakerne bli kjent med verdien med å padle i en gruppe, enkle sikkerhetsrutiner og øvelser, samt hvordan effektivt manøvrere kajakken.​Veileder vurderer ut i fra lokale forhold hvor mye teori og praksis som legges inn for å nå kursets hovedmål og komme gjennom innholdet. 


Ønsker du ytterligere informasjon om våre kurs, send oss en e-post med dine spørsmål!​Bestill kurset vi vår nettbutikk, lenken finner du her..Vi er en frivillig virksomhet som tilbyr forbrukertjenester i Norge og vi plikter å vise aktsomhet og «treffe rimelige tiltak» for å ivareta brukernes helse og sikkerhet. Vi oppfyller følgende HMS krav til kurs. Les mer om HMS via våre nettsider.

Utvalgte innlegg
Siste innlegg
Arkiv
Søk med Tags
Ingen tagger enda.
Følg oss
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square

OM OSS

Gjennom medlemskap i Moss Kajakklubb kommer du i godt selskap med glade padlere. Du får tilgang til klubbhuset i underetasjen i Rundhuset i Nesparken med bryggeanlegg, garderober, båthall, treningsutstyr og klubbrom – du kan låne klubbens båter, være med på organisert trening og delta i konkurranser.

Du får selvfølgelig muligheten for å prøve litt, før du eventuelt melder deg inn. Vi arrangerer kurs og kajakkskole når vi har mange nok deltakere og vi har kapasitet for dette. Ta kontakt med kursansvarlig for spørsmål om kurs.

introkurs19062019
46708_428358888467_3512126_n
thumbnail_DSCF4042
thumbnail_DSCF3577
thumbnail_DSCF3691
thumbnail_DSCF3769
0