Moss Kajakklubb holder Grunnkurs HAV i Vansjø 20/21 Juni

Dette kurset inneholder alt som skal til for å håndtere kajakken i de fleste situasjoner og forhold. Les mer om innholdet og agendaen for kurs her:


Hovedmål

Deltakeren introduseres til kajakken og utstyret. Etter endt kurs har deltakeren gjennom enkel praktisk øvelse lært å bruke kajakk, åre, trekk og vest. I tillegg er deltakeren kjent med enkle sikkerhetsrutiner og øvelser, samt hvordan effektivt manøvrere kajakken.

Delmål

· Løfte, bære, sjøsette og entre kajakken

· Effektiv fremoverpadling

· Bakoverpadling og stopp.

· Sideveis forflytning av kajakken.

· Lavt støttetak.

· Styretak (bak).

· Sving (sveipetak og styretak).

· Ilandstigning.

· Sikring av kajakk etter ilandstigning

· Redningsteknikker

· Skadeforebygging

· Planlegging av enkel tur som skal gjennomføres

· Generell sikkerhet og grunnleggende sjømannskap

· Generelt om friluftsliv og Allemannsretten

· Sporløs ferdsel

Krav til deltakelse

Varighet - 16 timer.

Evaluering - Gjennomført.

Kurs-arrangør - Moss Kajakklubb

Kurslærer - Aktivitetsledere og Veiledere.

Økonomi - 2500.- Inklv. Våttkort og oblat. Betales via bankterminal eller Vipps ved oppmøte.

Parkering: Det finnes gode parkerings muligheter på Myra rett ved Mosshallen.

Dato for grunnkurs, om vi får nok deltagere. 20-21 Juni 2020 kl. 09:00 - 15:00 / Grunnkurs

Kommentar

For å sikre en god opplevelse som gir mersmak anbefales det at kurset legges opp som en tur. Padling er i fokus, redningsøvelser trenger ikke drilles. Teknikkene vises og læres på en skuldervennlig måte, feks. lavt støttetak. I tillegg skal deltakerne bli kjent med verdien med å padle i en gruppe, enkle sikkerhetsrutiner og øvelser, samt hvordan effektivt manøvrere kajakken.

Veileder vurderer ut i fra lokale forhold hvor mye teori og praksis som legges inn for å nå kursets hovedmål og komme gjennom innholdet. Ønsker du ytterligere informasjon om våre kurs, send oss en e-post med dine spørsmål!

Bestill kurset vi vår nettbutikk, lenken finner du her..

Vi er en frivillig virksomhet som tilbyr forbrukertjenester i Norge og vi plikter å vise aktsomhet og «treffe rimelige tiltak» for å ivareta brukernes helse og sikkerhet. Vi oppfyller følgende HMS krav til kurs. Les mer om HMS via våre nettsider.

Utvalgte innlegg
Siste innlegg
Arkiv
Søk med Tags
Ingen tagger enda.
Følg oss
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

OM OSS

Gjennom medlemskap i Moss Kajakklubb kommer du i godt selskap med glade padlere. Du får tilgang til klubbhuset i underetasjen i Rundhuset i Nesparken med bryggeanlegg, garderober, båthall, treningsutstyr og klubbrom – du kan låne klubbens båter, være med på organisert trening og delta i konkurranser.

Du får selvfølgelig muligheten for å prøve litt, før du eventuelt melder deg inn. Vi arrangerer kurs og kajakkskole når vi har mange nok deltakere og vi har kapasitet for dette. Ta kontakt med kursansvarlig for spørsmål om kurs.

introkurs19062019
46708_428358888467_3512126_n
thumbnail_DSCF4042
thumbnail_DSCF3577
thumbnail_DSCF3691
thumbnail_DSCF3769
0