Årets Klubbmesterskap 2017


Årets Klubbmesterskap ble gjennomført 18. september i strålende sol og perfekte padleforhold. 11 utøvere i alderen 7 til litt over 40 år deltok og en fantastisk publikumgjeng heiet utøverne igjennom øvelsene. Alle øvelsene gav poeng.


I kjent stil startet mesterskapet med innebandy ute. Deltakerne ble delt i to lag. Kampen endte 0 - 0. Deretter var det frisbee med de samme lagene. Her ble det 3 - 2. Etter frisbeekampen, var det stikkball med alle mot alle. Så gikk mesterskapet over i parkonkurranse. Den ene utøveren måtte padle i Hasle barnekajakk (uansett størrelse) fra stranda, rundt en bøye (herfra var det lett kaos med en del dulting) og inn til klubben sin brygge. Her foregikk vekslingen mellom parene og den andre utøveren måtte løpe til Arnesenen og tilbake til klubben. Etter dette var det en kort pause med bursdagssang for Thea 7 år og feiring med sjokoladekake

Nest siste øvelse var å henge lenge i klatreapparatet utenfor klubben. Minstemann satte standarden med å henge i over to minutter. Lars vant øvelsen med å henge i 3,5 minutt! Siste øvelse var planken! Lars vant med ett sekund over Selma Kristiansen med tiden 4 minutter og 49 sekunder.

Vinneren av en vandrepokal, 500 kr i gavekort fra XXL og Klubbmester 2017 ble Lars Holberg med 18 poeng! Gratulerer med tittelen!

Resultatliste:

1. plass Lars – 18 poeng

2. plass Helge – 17 poeng

3. plass Adam – 16 poeng

4. plass Selma Kristiansen – 12 poeng

5. plass Sigurd og Christine – 11 poeng

6. plass Brage – 9 poeng

7. plass Selma Kesic og Audun – 7 poeng

8. plass Thea – 4 poeng

9. plass Vegar – 2 poeng

#MKK

Utvalgte innlegg
Siste innlegg
Arkiv
Søk med Tags
Ingen tagger enda.
Følg oss
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

OM OSS

Gjennom medlemskap i Moss Kajakklubb kommer du i godt selskap med glade padlere. Du får tilgang til klubbhuset i underetasjen i Rundhuset i Nesparken med bryggeanlegg, garderober, båthall, treningsutstyr og klubbrom – du kan låne klubbens båter, være med på organisert trening og delta i konkurranser.

Du får selvfølgelig muligheten for å prøve litt, før du eventuelt melder deg inn. Vi arrangerer kurs og kajakkskole når vi har mange nok deltakere og vi har kapasitet for dette. Ta kontakt med kursansvarlig for spørsmål om kurs.

introkurs19062019
46708_428358888467_3512126_n
thumbnail_DSCF4042
thumbnail_DSCF3577
thumbnail_DSCF3691
thumbnail_DSCF3769
0